O nás

Snesitelná lehkost zdraví

Lehká Hlava je pár kroků od Karlova mostu, v domě s hrdou tradicí přes 500 let formování místní kultury. Posouváme hranice místní vegetariánské kuchyně a chápeme zdraví jako vedlejší efekt setkání nad výborným jídlem. Náš interiér je mozaikou umění a designu českých umělců a našich přátel. 

Můžete jíst pod hvězdami nebo v květinovém salonku. Každá naše místnost je unikátním vesmírem, dohromady propojeným s našim týmem a Vašimi zážitky. Ať již přijdete na pracovní oběd, romantickou večeři či rodinnou oslavu, postaráme se o to, aby Vaše návštěva v Lehké Hlavě byla tak magická jako příběhy na našich stěnách.

Zpětná vazba našich hostů je pro nás vesmírně důležitá a komunikujeme s Vámi skrz široké spektrum kanálů: TripAdvisor, Zomato, Google, Facebook a Instagram. Řadíme se mezi Top 10 vegetariánských a veganských restaurací v Praze, dostali jsme se do TripAdvisor Síně Slávy v roce 2018 a získali “Certifikát Výjimečností” za léta 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 a 2019. Navíc jsme v Top 100 restauracích celé České republiky podle Mauerova Výběru za roky 2016, 2017 a 2018.

Naše vize

Lehká Hlava vznikla ze sdílené vize, že vegetariánské a veganské jídlo je stejně nutriční a lákavé, jako to s masem. Pro nás je jídlo zdrojem energie, ale zejména univerzálním jazykem tohoto světa. Je to náš způsob, jak sdílet příběhy se všemi, kdo Lehkou Hlavu navštíví, příběhy, které nepotřebují slova. Každý pokrm je pečlivě vybraný, aby zvýraznil, co máme na jídle nejradši: Energii a zážitek pro smysly. Ať už si dáte vynikající burger, sýrovou quesadillu, pálivé curry nebo wok, udělá to radost všem Vašim smyslům i Vaši duši. Jméno “Lehká Hlava” totiž vychází z našeho přesvědčení a zkušenosti, že kvalitní jídlo a vášeň lidí, kteří ho sdílí, naplní Vaše tělo energií a duši lehkostí zdraví.

Jemná křivka našeho loga, letící hlavy s křídly, pro nás shrnuje celou vizi, nejen pro vegetariánské jídlo, ale pro celý životní styl.

Přijďte a zažijte snesitelnou lehkost zdraví.

Náš tým

Václav "Vasu" Stanislav

Byly doby, kdy mě zajímalo leda tak astrální cestování. Za tímto účelem jsem cestoval po celém světě, což se zpětně samo o sobě jeví jako kontraproduktivní cesta k cíli. Od té doby již uplynulo spoustu času a z astrálu jsem se zaměřil na Staré Město. Lehká Hlava je totiž jednoznačně součástí mého životního poslání a tak k této restauraci přistupuji. Moje přání je, aby se naši zákazníci u nás bavili. Jídlem, personálem, a sami sebou ve svých životech. Společně s kamarádem Martinem Dobešem, jehož medailonek je tady někde kolem, jsme se ani jednou za 16 let společného podnikání nepohádali. Z části díky tomu, že máme rozdělené části, já se starám primárně o jídlo, design a operativu restaurace. Hlavně, protože milujeme co děláme. A mým celoživotním snem je otevřít veganský taneční klub. Oblíbené u nás? Lombo a LST.

Martin Dobeš

Pro média

Richard Hřivňák

richard@vegerest.cz

Kariéra

Vždy máme zájem o zajímavé nové lidi! Pište na níže uvedený mail. Aktuálně hledáme někoho na pozici:

Barman / obsluha

Kuchař

hr@vegerest.cz